SUBMENU

Zákroky dle diagnózy

Zákroky dle typů laserů

Zákroky dle lokality

Omlazení pleti

Křečové žíly

Plastická chirurgie

Laserová liposukce

Ultraformer III

Transplantace vlasů

Odstranění  metličkových  žilek  laserem

  • Drobné žilky - metličky jsou viditelné u 90% žen. Nejčastěji jsou na zevních stranách stehen, v podkolení a na lýtkách. Mohou být spojeny s pocity tíhy končetin.
  • Laserové odstranění metliček je v nejúčinnější způsob odstranění drobných křečových žilek na nohou. Na naší klinice používáme k odstranění žilek celosvětově nejúčinnější cévní laser Gentle YAG firmy Candela.

Příčiny vzniku křečových žilek - metliček

  • Genetická dispozice
  • Nadváha
  • Nedostatek pohybu
  • Dlouhodobé stání
  • Těhotenství
  • Antikoncepce
  • Nadměrné slunění

Jak funguje NdYAG cévní laser

Světelný paprsek cévního laseru se po dopadu na pokožku přemění na teplo, které nechtěnou cévku zataví. Z té se bez přívodu krve stane vazivová tkáň a naše tělo ji postupně vstřebá. Cévní laser je vybaven tzv. dynamickým chlazením, takže nedojde k popálení okolí. K laserovému ošetření jsou vhodné  žilky do průměru 2 mm.

Průběh ošetření žilek laserem

Zákrok trvá od několika sekund do několika desítek minut. Jelikož jsou žilky uloženy v různých vrstvách, je většinou nutno zákrok dle celkového rozsahu opakovat. Přibližně je třeba 2 - 3 ošetření, nejdříve po měsíci. Zákrok je pacientem vnímán jako nepříjemné štípání. 

V některých případech je doporučeno vyzkoušet účinnost ošetření na malé plošce - tzv. test. Pokud by očekávaný výsledek neodpovídal Vašim představám, ale ani představám lékaře, je od zákroku upuštěno a společně se hledají další možnosti léčby.

Po zákroku cévním laserem

Bezprostředně po zákroku je ošetřené místo začervenalé, toto zvýraznění mizí většinou během několika dnů (dle rozsahu a intenzity zákroku). Rekonvalescence je individuální, závislá na rozsahu zákroku. Pracovní neschoponost není nutná. Po ošetření laserem je vhodné nosit kompresní punčochy asi po dobu jednoho týdne. Také je nutné vyvarovat se intenzivního slunění a používat vysoké ochranné faktory SPF 30 a více. Efekt léčby  je možno zhodnotit za  5 – 6 týdnů.

 

Odstranění metličkových žilek laserem před a po zákroku

Chci se objednat

Kontakt


Zavolejte mi

Zavoláme Vám


Profhilo

Čtěte více…

Nalezněte nás na Facebooku