SUBMENU

Zákroky dle diagnózy

Zákroky dle typů laserů

Zákroky dle lokality

Omlazení pleti

Křečové žíly

Plastická chirurgie

Laserová liposukce

Ultraformer III

Transplantace vlasů

ODSTRANĚNÍ tetování

Naše klinika provádí odstranění barevného i tmavého  tetování a permanentního make-upu nejmodernějším Nd:YAG Q-spínaným laserem Asset. Svěřte se profesionálnímu vybavení a zkušenostem lékařů.

VÝHODY  Q-SPÍNANÉHO Nd:YAG LASERU ASSET v ošetření tetování

  • ODSTRANĚNÍ  barevného 
  • ODSTRANĚNÍ  PERMANENTNÍHO MAKE-UPU
  • MINIMÁLNÍ RIZIKO JIZEV
  • rychlé hojení

Jak odstranit tetování

Proces odstranění tetování se skládá z několika sezení. Pigmenty vytetovaného motivu se nachází v několika vrstvách pod sebou a laser je musí odloučit postupně. Paprsek laseru rozpozná tetovací barvivo, které rozbije a pigment rozloží na mikročástice. Ty jsou odplaveny lymfatickým systémem z těla nebo se odloučí povrchními stroupky. Stroupek maximálně do dvou až třech týdnů zmizí.

Nejnovější Q-spínaná technologie laseru vysílá nanosekundový impulz, který neprohřeje okolní pokožku. Riziko vzniku jizev nebo ztráty pigmentu je tak minimální.

 

Jak probíhá hojení

Pocit pálení po zákroku může  přetrvávat  30 minut až hodinu a mírní se chlazením. Bezprostředně po výkonu je tetování  výrazně tmavší barvy, to však je již známka poškození odstraňovaného  barviva.  Tetováž je zpočátku kryta tenkým obvazem. Je doporučeno nosit volný oděv a oblast nenamáhat.  Po zákroku je třeba se vyhýbat přímému slunečnímu záření  a používat silnou fotoprotekci.

Za jak dlouho se tetování odstraní

Pro odstranění běžného amatérského tetování jsou zapotřebí 1-3 ošetření. U profesionálního tetování jsou potřeba 3-4 sezení, v extrémních případech dokonce 6-8 ošetření. Pigmenty vytetovaného motivu se nachází v několika vrstvách pod sebou, a laser je tak musí rozbít postupně. Navíc mezi jednotlivými sezeními je potřeba dodržet pauzu 6 týdnů, aby se organizmus se zákrokem vypořádal.

Odstranění tetování ovlivňuje:

  • velikosti a umístění tetování
  • barva a složení inkoustu - různé barvy absorbují různé vlnové délky světla, poměrně snadno jde odstranit černá, šedá a tmavě modrá, náročnější je odstranění červené, žluté nebo zelené barvy
  • fungování imunitního systému
  • profesionalita provedeného tetování – jsou uložena hlouběji, bývají obtížněji odstranitelná než tetování amatérská

Schéma odstranění tetování

Proč je třeba odstranit tetování certifikovaným laserem

Nejúčinnějším laserem k odstranění tetování jsou v současné době Nd:YAG Q- spínané lasery s více vlnovými délkami. Důležité však je, aby tyto lasery měly dostatečný výkon k odbourání pigmentu. Zákrok nekvalitním laserem je pak potřeba provádět v mnoha sezeních s vysokým rizikem jizvení na základě přehřátí okolní tkáně. Na naší klinice používáme laser Asset s medical CE certifikací a schválený americkou FDA, což je nejvyšší známka kvality laseru.

Fotografie zákroků

 

 

Kdy není vhodné přijít na odstranění tetování?

Toto ošetření není vhodné v době těhotenství, kojení, dermatitidy či vážnějším onemocnění. Vždy je potřeba konzultace s ošetřujícím lékařem.

Komplikace při ošetření

Klient je povinen přesně dodržovat pokyny lékaře po ošetření, aby bylo docíleno žádaného efektu léčby a předešlo se nežádoucím komplikacím:

infekce
jizvení
zesvětlení
ztmavnutí kůže
delší doba hojení

V místě ošetření zpravidla dochází i k odstranění ochlupení, proto je třeba s tím počítat.
V některých případech se kůže zhojí jizvou a jsme připraveni i na tyto případy, které řešíme vhodnou terapií – jiným typem laserové ošetření nebo aplikací kyseliny hyaluronové po skončení laserové procedury odstranění.

Je odstranění tetování bolestivé?

Bolestivost zákroku je individuální, dá se srovnat se štípnutím gumičkou, a ve většině případů není potřeba použít místní znecitlivění. Ošetřené místo je ale samozřejmě možné předem znecitlivět např. krémem Emla. Po zákroku se ošetřená oblast chladí a poté zasype ATB zásypem.

Vlnové délky Q-spínaného Nd:YAG laseru Asset

Vlnová délka 532 nm
Aplikátor s vlnovou délkou 532 nm generuje zelené světlo, které se váže na červený a oranžový pigment. Vlnová délka 532 nm je proto vhodná pro odstraňování červeného a oranžového tetování.


Vlnová délka 1064 nm
Tato vlnová délka generuje infračervené světlo, které je pro své vlastnosti vázáno na tmavý pigment v pokožce zákazníka. Z tohoto důvodu je vlnová délka 1064 nm vhodná pro odstranění modrého, černého a zeleného tetování. Díky svému hlubšímu průniku je také šetrný k okolním tkáním.

Chci se objednat

Kontakt


Zavolejte mi

Zavoláme Vám


Profhilo

Čtěte více…

Nalezněte nás na Facebooku