SUBMENU

Zákroky dle diagnózy

Zákroky dle typů laserů

Zákroky dle lokality

Omlazení pleti

Křečové žíly

Plastická chirurgie

Laserová liposukce

Ultraformer III

Transplantace vlasů

ODSTRANĚNÍ ŽILEK DOLNÍCH KONČETIN LASEREM

K ošetření jemných rozšířených žilek na nohou – tzv.metliček je na naší klinice používán speciální cévní laser NdYAG firmy Candela, který patří do kategorie tvrdých (hard) laserů. Jeho paprsek, řízený počítačem, je zaměřen na nežádoucí metličku a přesně ji zasáhne.

Laser je vybaven tzv. dynamickým chlazením povrchu pokožky, tak aby nedošlo k jejímu narušení. Bezprostředně po zákroku je ošetřené místo začervenalé, toto zvýraznění mizí většinou během několika dnů (dle rozsahu a intenzity zákroku).

Jaký je princip laserového odstranění žilek?

Paprsek cévního laseru se váže na krevní barvivo (hemoglobin), uvnitř cévy dojde k přeměně světelné energie na teplo, céva se zataví a stáhne. Přestane být funkční, postupně se rozpadá a následně je vstřebána. Vhodné jsou žilky do průměru 2 mm.

Jaký je průběh laserového odstranění žilek?

Lékař na základě konzultace zhodnotí celkový zdravotní stav pacienta, objasní princip zákroku, možná rizika a vysvětlí zásady domácí péče po daném ošetření. Samotný zákrok trvá od několika sekund do několika desítek minut. Jelikož jsou žilky uloženy v různých vrstvách, je většinou nutno zákrok dle celkového rozsahu opakovat. Přibližně 2 - 3 ošetření.

V některých případech je doporučeno vyzkoušet účinnost ošetření na malé plošce - tzv. test. Pacient i lékař se takto přesvědčí o požadovaném výsledku léčby bez větších finančních nákladů. Pokud by očekávaný výsledek neodpovídal Vašim představám, ale ani představám lékaře, je od zákroku upuštěno a společně se hledají jiné alternativy.

Je zákrok bolestivý?

Zákrok je pacientem vnímán jako nepříjemné štípání. Pokud se odstraňují žilky na nohou, není většinou vhodný znecitlivující krém EMLA, neboť žilky stahuje a průnik paprsku, a tedy i efekt jsou horší. Před zákrokem, v průběhu a po něm je účinné chlazení gelovými sáčky.

Jaká je péče po laserovém odstranění žilek?

Rekonvalescence je velmi individuální a vztahuje se k typu zákroku a použité energii. Bezprostředně po ošetření laserem je nutné se vyvarovat intenzivnímu slunění a používat vysoké ochranné faktory SPF 50+. Efekt léčby (výsledek) je možno zhodnotit u většiny zákroků do 5 – 6 týdnů.

Jaké jsou kontraindikace k laserovému zákroku?

Není doporučeno zákrok provádět na opálené pokožce, v graviditě, u onkologických onemocnění. Při předpokladu zhoršeného hojení je nutno zákrok zvážit (dekompenzovaný diabetu, infekce v okolí ošetřovaného ložiska, psoriáza apod.).

Mikrovarixy před zákrokem

Mikrovarixy po zákroku

 
 
 
 
 

Prohlédněte si náš ceník zákroků...

Chci se objednat

Kontakt


Zavolejte mi

Zavoláme Vám


Akce měsíce května

Vital Injektor – Mezoterapie s 20% slevou
Čtěte více…

Nalezněte nás na Facebooku