SUBMENU

Zákroky dle diagnózy

Zákroky dle typů laserů

Zákroky dle lokality

Omlazení pleti

Křečové žíly

Plastická chirurgie

Laserová liposukce

Ultraformer III

Transplantace vlasů

ODSTRANĚNÍ ŽILEK DOLNÍCH KONČETIN LASEREM

K ošetření jemných rozšířených žilek na nohou – tzv.metliček na naší klinice používáme  speciální cévní laser NdYAG firmy Candela. Paprsek laseru je zaměřen na nežádoucí metličku a přesně ji zasáhne. Žilka se stáhne a zanikne.

Laser je vybaven tzv. dynamickým chlazením povrchu pokožky, tak aby nedošlo k jejímu narušení. Bezprostředně po zákroku je ošetřené místo začervenalé, toto zvýraznění mizí většinou během několika dnů (dle rozsahu a intenzity zákroku).

Jaký je princip laserového odstranění žilek?

Paprsek cévního laseru se váže na krevní barvivo (hemoglobin), uvnitř cévy dojde k přeměně světelné energie na teplo, céva se zataví a stáhne. Přestane být funkční, postupně se rozpadá a následně je vstřebána. Vhodné jsou žilky do průměru 2 mm.

Jaký je průběh laserového odstranění žilek?

Lékař na základě konzultace zhodnotí celkový zdravotní stav pacienta, objasní princip zákroku, možná rizika a vysvětlí zásady domácí péče po daném ošetření. Samotný zákrok trvá od několika sekund do několika desítek minut. Jelikož jsou žilky uloženy v různých vrstvách, je většinou nutno zákrok dle celkového rozsahu opakovat. Přibližně 2 - 3 ošetření.

V některých případech je doporučeno vyzkoušet účinnost ošetření na malé plošce - tzv. test. Pacient i lékař se takto přesvědčí o požadovaném výsledku léčby bez větších finančních nákladů. Pokud by očekávaný výsledek neodpovídal Vašim představám, ale ani představám lékaře, je od zákroku upuštěno a společně se hledají jiné alternativy.

Je zákrok bolestivý?

Zákrok je pacientem vnímán jako nepříjemné štípání. Pokud se odstraňují žilky na nohou, není většinou vhodný znecitlivující krém EMLA, neboť žilky stahuje a průnik paprsku, a tedy i efekt jsou horší. Před zákrokem, v průběhu a po něm je účinné chlazení gelovými sáčky.

Jaká je péče po laserovém odstranění žilek?

Rekonvalescence je velmi individuální a vztahuje se k typu zákroku a použité energii. Bezprostředně po ošetření laserem je nutné se vyvarovat intenzivnímu slunění a používat vysoké ochranné faktory SPF 50+. Efekt léčby (výsledek) je možno zhodnotit u většiny zákroků do 5 – 6 týdnů.

Jaké jsou kontraindikace k laserovému zákroku?

Není doporučeno zákrok provádět na opálené pokožce, v graviditě, u onkologických onemocnění. Při předpokladu zhoršeného hojení je nutno zákrok zvážit (dekompenzovaný diabetu, infekce v okolí ošetřovaného ložiska, psoriáza apod.).

Mikrovarixy před zákrokem

Mikrovarixy po zákroku

 
 
 
 
 

Prohlédněte si náš ceník zákroků...

Chci se objednat

Kontakt


Zavolejte mi

Zavoláme Vám


Profhilo

Čtěte více…

Nalezněte nás na Facebooku