Odstranění vrásek

Stárnutí pokožky se začíná projevovat již před 30. rokem. Nejviditelnějším znakem tohoto procesu jsou vrásky v obličeji. Na naší klinice kombinujeme různá ošetření vedoucí k jejich vyplnění nebo zmírnění při současném zachování přirozeného vzhledu.

Vhodné metody pro vypnutí, vyhlazení a odstranění vrásek

Pro vypnutí, vyhlazení a odstranění vrásek se nejčastěji využívají moderní metody estetické medicíny, mezi které patří:

 • APTOS NITĚ je metoda minimálně invazivního liftingu určena k vyrovnání kontur, vyzvednutí povislých tváří nebo vypnutí čela. Aptos lifting omlazuje obličej s rychle viditelnými výsledky. …  čtěte více..
 • ART LIFTING – je jemný lifting vhodný pro tenkou a zároveň lehce ochablou pokožku k pozvednutí pokleslých partií obličeje a vypnutí kontur. Lifting nitěmi omlazuje obličej s rychle viditelnými výsledky. ... čtěte více..
 • BOTULOTOXIN – patří mezi nejvyhledávanější zákroky. Je určen k odstranění mimických vrásek na čele, kořeni nosu a kolem očí. Vyhladí vzniklé vrásky a současně zpomaluje vznik nových. ... čtěte více..
 • FRAKČNÍ CO2 REJUVENACE je miniinvazivní laserový zákrok ke zjemnění a vypnutí středních a hlubších vrásek. Vypíná pokožku, stahuje póry, barevně sjednocuje povrch a obnovuje tvorbu kolagenu v hloubce. … čtěte více..
 • CHEMICKÝ PEELING – je účinná metoda omlazení a regenerace vrchní vrstvy pokožky obličeje, krku a dekoltu. Výsledkem je zlepšení kvality pleti, její zjemnění a vypnutí jemných vrásek. … čtěte více..
 • MEZONITĚ – jsou zpevňující nitě, které podporují tvorbu kolagenu, pomáhají zvýšit kvalitu pokožky a její pružnost. Podporují současně vyhlazení jemných vrásek nad horním rtem, kol očí a na tvářích. … čtěte více..
 • MIKROJEHLIČKOVÁ RADIOFREKVENCE je vysoce účinná metoda při ošetření strií, jizev po akné a vrásek. V podkoží se silně aktivuje novotvorba kolagenu, pokožka se tak zpevňuje a vyhlazuje. … čtěte více..
 • PLAZMALIFTINGregeneruje a aktivuje kožní buňky na základě aplikace vlastní plazmy. Zpomaluje tak stárnutí pleti a tvorbu předčasných vrásek. Pokožka se zpevní, … čtěte více..
 • VÝPLNĚ KYSELINOU HYALURONOVOUvýplně vrásek kyselinou hyaluronovou jsou přirozené s okamžitým výsledkem. Vyhlazují vrásky, modelují rty, doplňují objem tváří, a současně hloubkově hydratují pokožku. … čtěte více..

Rozdělení vrásek dle stárnutí pokožky

Na základě toho lze vydělit 4 typy vrásek, které ukazují různé stupně procesu stárnutí pokožky:

 • 1°stupeň stárnutí pokožky kolem 30. roku života- mimické vrásky
  první drobné změny v podpůrném kožním systému, deformace spojená s obličejovou mimikou
 • 2°stupeň stárnutí pokožky kolem 40. roku života- elastotické vrásky
  abnormální zesítění a degenerace podpůrných kožních vláken (elastosis)
 • 3°stupeň stárnutí pokožky kolem 50. roku života- atrofické vrásky
  snížené množství kolagenních vláken (atrofie)
 • 4°stupeň stárnutí pokožky kolem 60. roku života- gravitační vrásky
  atrofie a degenerace podpůrných kožních vláken (kolagen a elastin)

Fotogalerie

Čelo - odstranění vrásek botulotoxinem a kyselinou hyaluronovou - před a po zákroku Čelo - odstranění vrásek botulotoxinem a kyselinou hyaluronovou - před a po zákroku

Čelo - odstranění vrásek botulotoxinem a kyselinou hyaluronovou - před a po zákroku

Nos - odstranění vrásek botulotoxinem - před a po zákroku Nos - odstranění vrásek botulotoxinem - před a po zákroku

Nos - odstranění vrásek botulotoxinem - před a po zákroku

Fotogalerie

Čelo - odstranění vrásek botulotoxinem a kyselinou hyaluronovou - před a po zákroku Čelo - odstranění vrásek botulotoxinem a kyselinou hyaluronovou - před a po zákroku

Čelo - odstranění vrásek botulotoxinem a kyselinou hyaluronovou - před a po zákroku

Nos - odstranění vrásek botulotoxinem - před a po zákroku Nos - odstranění vrásek botulotoxinem - před a po zákroku

Nos - odstranění vrásek botulotoxinem - před a po zákroku

Odstranění vrásek botulotoxinem - před a po zákroku Odstranění vrásek botulotoxinem - před a po zákroku

Odstranění vrásek botulotoxinem - před a po zákroku

Ucho - výplň vrásek kyselinou hyaluronovou - před a po zákroku Ucho - výplň vrásek kyselinou hyaluronovou - před a po zákroku

Ucho - výplň vrásek kyselinou hyaluronovou - před a po zákroku

Na co se ptáte

Botulotoxin

Aplikace botulotoxinu se hodí k ošetření mimických vrásek – tedy standardně k vyhlazení vrásek kolem očí, na čele a kořeni nosu. Současný přístup zdůrazňuje přirozenost, tedy střední dávka botulotoxinu nezmrazí hybnost zcela a jemné zbylé vrásky je možné vyplnit měkkým gelem.

Výplně

Výplňové materiály jsou měkké gely, nejčastěji na bázi kyseliny hyaluronové, které efektivně vyhlazují vrásky a korigují projevy stárnoucí pokožky maximálně přirozeným způsobem s ohledem na zachování individuálních rysů osobnosti a výrazu tváře. Výsledky vypnutí vrásek jsou okamžitě viditelné a nenaruší běžný denní rytmus.

Frakční co2 rejuvenace

Frakční CO2 rejuvenace (frakční fototermolýza), sjednocuje jak povrch pleti poškozený nadměrným sluněním a hektickým životním stylem, tak současně zpevňuje podkoží s následným zpevněním pokožky a jejím vyhlazením.

Neablativní laserová rejuvenace

Neinvazivní laserová rejuvenace je zákrok, jehož cílem je zpevnění pokožky na základě přenosu tepelné energie laseru do jejích hlubších vrstev. Vlivem vysokého tepla zde probíhá smrštění a regenerace ochablých kolagenních a elastických vláken s výsledným vypnutím pokožky, stažením pórů a zjemněním drobných vrásek.

Zákrok trvá asi 15 minut a je prováděn na naší klinice hloubkovým NdYAG laserem, který působí na více vrstev pokožky současně až ke kolagenu. Není při něm narušen povrch pleti, může být u některých jen lehce zarůžovělá. Po aplikaci make-upu lze pokračovat v běžných denních aktivitách.

Chemický peeling

Chemický peeling je typ ošetření vhodný k povrchnímu zlepšení struktury pleti a jemnému vypnutí vrásek. Roztok, nejčastěji na bázi ovocných kyselin nebo alfa-hydroxy-kyselin, odlučuje horní rohové buňky spolu s nadměrným množstvím pigmentu v nich obsažených.

Nové buňky ze spodních vrstev se dostanou na povrch s výslednou regenerací kožních buněk spolu s projasněním pokožky, zjemněním barevných nerovností na povrchu. Ovocné kyseliny rovněž zbavují povrch pleti nadměrné mastnoty a bakterií, které podporují rozvoj akné. Efekt zákroku se zvyšuje po opakovaných ošetřeních, v rámci rejuvenačního programu je vhodné peeling doplnit jinými typy ošetření (laserovým ošetřením, modrým světlem, radiofrekvencí).

zpět

Přijďte na nezávaznou konzultaci

Zavolejte nám

606 048 188

Napište nám