V červenci a srpnu budeme ordinovat na naší klinice v úterý, středu a čtvrtek. Vaše dotazy zodpovíme každý všední den.

Aptos lifting - liftingové nitě

APTOS lifting  - moderní metoda neinvazivního liftingu k vypnutí kontur obličeje, vyhlazení pokožky obličeje a krku. Lifting je vhodný pro začínající a střední ochabnutí pokožky.

VÝHODY

 • pouze místní anestézie
 • kratší rekonvalescence
 • žádné jizvy
 • přirozený výsledek

VÝSLEDEK

 • Dvojí účinek – lifting a omlazení
 • zpevnění povolené pokožky
 • vypnutí kontur dolní čelisti
 • pozvednutí tváří
 • povytažení obočí
 • vypnutí pokožky na krku a dekoltu
 • mladší, odpočatý vzhled

Co je Aptos lifting

Nitě APTOS jsou speciální liftingové nitě tvořené kyselinou polymléčnou. Materiál je nealergický a běžně se používá v plastické chirurgii. Cílem nití je „zavěsit a upevnit” partie, které ochabují a věkem poklesávají. Aptos se nejčastěji používá k úpravě kontur obličeje, povislých tváří, pokleslého obočí a povolené brady. Nitě se časem plně vstřebávají, během celé doby své životnosti však stimulují zvýšenou tvorbu kolagenu. Na zpevnění tkání tak působí dvěma způsoby.  

Komu je metoda APTOS určena

Vhodným kandidátem pro Aptos niťový lifting je věk přibližně od 35 do 50 let. Doporučuje se zejména při počátečních a středních známek povisu kůže, kde je vhodný tento menší lifting. Protože výsledky jsou ovlivněny kvalitou kůže a podkoží, nemusí být očekávaný výsledek u s větším ochabnutím kůže ideální. Aptos nitě nenahrazují klasický chirurgický face-lift, ale výrazně jej oddalují.

Co odstraňují Aptos nitě

Průběh zákroku

Po zakreselní vedení nití je oblast je znecitlivěna lokálním anestetikem. Nitě jsou opatřeny drobnými háčky, které po zavedení do podkoží udrží pokožku v nové poloze, a tím zajistí liftingový efekt. Nit se následně spoji s vlastní vazivovou tkání, čímž je dosaženo stabilizace nového vzhledu. Konce vláken jsou ustřiženy a zanoří se, takže nevznikají jizvy. Dle rozsahu zákrok trvá 20 - 40 minut, poté pacient odchází domů.

Ošetření po zákroku APTOS nitěmi

Po zákroku bude ošetřovaná plocha mírně oteklá a mohou se objevit i drobné modřinky. Ke zmírnění lze bezprostředně po zákroku oblast chladit. Citlivost nebo mírnou bolest lze mírnit doporučenými analgetiky.

Je doporučeno asi 14 dnů po zákroku neprovádět namáhavé pohyby a šetřící režim během prvních tří až čtyř týdnů.

Dodržování domácí péče v prvních dnech má výrazný vliv na celkový efekt zákroku!

 • Po zavedení nití je proto nutná elastická bandáž obličeje na dobu 14 dnů na noc.
 • Během prvních dnů je nutné omezit mimiku obličeje, nenamáhat žvýkací svaly - nejíst tuhou stravu.
 • Následující 3 dny po zákroku je vhodné spát ve zvýšené poloze k omezení tlaku na místa, kam byly nitě zavedeny.
 • Čištění obličeje provádět velmi opatrně, nanášení krému nebo make-upu velmi jemně. Ošetřené oblasti nemasírovat.
 • Po 15 - 20 dnech je možno se vrátit ke svým běžným zvyklostem, lze zahájit menší sportovní aktivitu. Plný fyzický výkon je doporučen za 35 - 40 dnů po zákroku.

Kdy se dostaví efekt niťového liftingu APTOS a jak dlouho přetrvává

Výsledek je patrný bezprostředně po zákroku, mohou ho však doprovázet otoky a začínajícím modřinky. V průběhu několika měsíců se ještě mírně zlepšuje vznikem kolagenových srůstů v podkoží, které pomáhají nitě držet v požadované poloze. Podle typu použitých nití přetrvává efekt 1-2 roky v závislosti na kvalitě pokožky, věku pacienta. Niťový lifting lze v případě potřeby několikrát opakovat.

Aptos lifting - aplikace liftingových nití

Aptos lifting - aplikace liftingových nití

Aptos lifting

Aptos lifting

Fotogalerie

APTOS LIFTING - LIFTINGOVÉ NITĚ před a po zákroku APTOS LIFTING - LIFTINGOVÉ NITĚ před a po zákroku

APTOS LIFTING - LIFTINGOVÉ NITĚ před a po zákroku

Laserové odstranění dvojité brady a aptoslifting před zákrokem a po zákroku Laserové odstranění dvojité brady a aptoslifting před zákrokem a po zákroku

Laserové odstranění dvojité brady a aptoslifting před zákrokem a po zákroku

Fotogalerie

APTOS LIFTING - LIFTINGOVÉ NITĚ před a po zákroku APTOS LIFTING - LIFTINGOVÉ NITĚ před a po zákroku

APTOS LIFTING - LIFTINGOVÉ NITĚ před a po zákroku

Laserové odstranění dvojité brady a aptoslifting před zákrokem a po zákroku Laserové odstranění dvojité brady a aptoslifting před zákrokem a po zákroku

Laserové odstranění dvojité brady a aptoslifting před zákrokem a po zákroku

Na co se ptáte

Původ Aptos nití

Jedná se o speciální liftingové nitě a metody, které vynalezl v roce 1996 a následně patentoval gruzínský plastický chirurg Marlen Sulamanidze. Nitě, které mají háčky po celé své délce a slouží jako lanko k zavěšení tkání v oblasti obličeje Jsou spolehlivé, mají okamžité výsledky, nezanechávají jizvy a nerovnosti a pomáhají zlepšovat vzhled povadlé pleti a bojovat s následky jejího ochabování.

Co lze očekávat po ošetření

Po zákroku může vzniknout pocit pnutí v místech, kde byla nit zavedena. Následkem drobného krvácení při průniku kanyly bývá ošetřená oblast mírně oteklá s drobnějšími hematomy. Oblast je vhodné ledovat a užívat léky doporučené lékařem k urychlenému hojení, dle doporučení lékaře. Mohou se vyskytnout drobné nerovnosti (vpáčení) v místě vpichů, které jsou přechodné a postupem času ustupují. Rovněž jemné asymetrie těsně po zákroku se spontánně vyrovnají.

Komplikace po zákroku

A) Krvácení při výkonu nebo po něm, výskyt modřin. Je to dáno několika faktory. Jedním je nedodržení předoperačních pokynů ze strany klienta, druhým je množství cév v podkoží obličeje a tím, že operatér nevidí, co se před jehlou vyskytuje. Čím více se provádí daných výkonů, tím je výskyt této situace menší. Je to o zdokonalování techniky. Jehly používané při Aptosu jsou ale tak malé, že nikdy nepoškodí danou cévu výrazně, spíše ji „škrábnou“.
B) Uvolnění nitě. Před lety, kdy jsme používali takzvaně volně uložené nitě, nitě mohly migrovat (cestovat) a stalo se, že se dostaly zevnitř přes kůži až na povrch. Řešení tohoto problému spočívalo v odstranění nitě buď celé, nebo jen její volné části a následném doplnění nitě. Od doby, kdy na naší klinice používáme jen fixované nitě Aptos druhé generace, tuto komplikaci prakticky nevidíme.
C) Uvolnění nitě v jejím průběhu – pokles struktury, vidíme hlavně u liftingu podbradku. Může k tomu dojít hlavně u klientů s velice tenkou kůží a chabým podkožím. Zde je na zvážení, zde daný výkon u těchto klientů provádět, nebo zda zvolit jiné řešení.
D) Infekce v oblasti aplikace nitě. Vznikne častěji u mužských klientů. Dáno je to asi větším výskytem mazových žláz, přítomností vousů v jistých lokalitách (a možná i horší hygienou u některých mužských klientů). Řešení spočívá v celkové a lokální léčbě antibiotiky, dle potřeby odstranění nitě a po vyhojení eventuální aplikaci nové nitě.
E) Projekce nitě (její viditelnost v klidovém stavu obličeje). Dojde k tomu tehdy, pokud je niť buď uložena velice povrchově, nebo v nevhodném směru. Pak můžou tahové síly působit tak, že je niť viditelná. Řešení spočívá v odstranění (vytažení) nitě a následném eventuálním zavedení do správné pozice a hloubky. Taktéž může nastat případ, kdy klient v dané oblasti výrazně zhubne, nebo se rysy obličeje výrazně změní z jiného důvodu.

Kontraindikace zákroku

Zákrok se nedoporučuje provádět v případě akutního infekčního onemocnění, při poranění pokožky v místě aplikace, při výskytu virového oparu v akutním stadiu, těžké hypertenzi, při poruše srážlivosti krve, onkologických onemocněních, v těhotenství a kojení, krátce po jiném chirurgickém zákroku.

Lze kombinovat Aptos nitě s jinými zákroky

Výhodou této metody je rychle viditelný výsledek a možnost kombinace s dalšími metodami estetické medicíny. Výplně na bázi kyseliny hyaluronové je doporučeno aplikovat zhruba 3-4 měsíce po zákroku. Nitě APTOS není doporučeno kombinovat s výplní nevstřebatelnými materiály. Aplikovat botulotoxin je vhodné měsíc po zákroku.

Kdy je vidět definitivní výsledek Aptosu, jak dlouho vydrží

Definitivní výsledek záleží na typu kůže a podkoží. První liftingový efekt je patrný po odeznění otoků a modřinek, k plnému vyrovnání dochází asi 4 měsíce po zákroku. Během následujících měsíců se v podkoží začínají tvořit kolagenové srůsty kolem vláken, které udržují napnuté podkoží po dobu následujících 2 let, v závislosti na charakteru pokožky, životním stylu. Zákrok lze několikrát s odstupem času zopakovat.

zpět

Přijďte na nezávaznou konzultaci

Zavolejte nám

606 048 188

Napište nám