V červenci a srpnu budeme ordinovat na naší klinice v úterý, středu a čtvrtek. Vaše dotazy zodpovíme každý všední den.

Laserová liposukce - laser lipo

Laserová liposukce Laser Lipo je nejúčinnější trvalá metoda odstranění tukové tkáně.
Má nejvyšší účinnost při tvarování postavy. Výsledek je viditelný a dlouhodobý.

ZAHRNUJE

  • trvalý efekt 
  • bodyforming - tvarování postavy
  • zpevnění pokožky a zmírnění celulitidy

VÝHODY

  • zvýšení přilnutí pokožky
  • šetrná tumescentní  anestezie
  • rychlejší hojení

SOUVISEJÍCÍ ZÁKROKY

Průběh zákroku

V první fázi se vyznačí oblast určená k odsátí a napustí se anestetickým roztokem. Ve druhé fázi výkonu se do podkožní tukové tkáně zavede laserové vlákno laseru a vysokou teplotou se tukové buňky rozmělní a „zkapalní“. Laserový sensor určí energii vhodnou pro ošetřovanou lokalitu, aby výsledek byl maximální. Uvolněný tuk se odsaje jemnou kanylou.

Odstátím tukové tkáně se modelují tvary těla – tzv.  bodyforming. Ve stejném okamžiku tepelné působení  laseru aktivuje kolagen a podporuje vypnutí povislé kůže a mírní projevy celulitidy. Odstranění tuku laserovou liposukcí je rovnoměrné bez vzniku nepravidelných hrbolků na kůži.

Péče po zákroku

Vstupy pro kanyly jsou bodovité, ošetřují se pouze náplasťovým stehem a stopy po nich se časem zcela ztratí. Krátce po liposukci jsou ošetřené partie napjatější s otokem, který se postupně vstřebává. Po výkonu je pacient oblečen do speciálního prodyšného elastického prádla, které nosí 12-14 dnů. Stahující elastické prádlo urychlující vstřebání otoků a drobných modřin. V průběhu dalších 6-8 týdnů dochází k definitivnímu formování ošetřených partií, u některých pacientů až po 2-3 měsících.

V průběhu hojení je nutné vynechat saunu, solárium a sporty asi na 14 dnů, týden se nekoupat ve vaně ani v bazénu, pouze sprchovat Pracovní neschopnost není nutná, většina pacientů je schopna se vrátit ke svým běžným aktivitám v průběhu 24-48 hodin. Kontrola je při normálním průběhu doporučena po 2-3 měsících.

Pro koho je laserová liposukce vhodná

Ideální kandidát je člověk, který nemá příliš velkou nadváhu, má nadbytečné množství tuku v lokalizovaných partiích (boky, stehna, záda..), kterého se nemůže zbavit cvičením ani dietou.

  • U štíhlých postav jde o domodelování a dosažení prakticky dokonalé postavy.
  • Pro silnější postavy je zákrok efektivní rovněž, nutno však počítat s rozdělením výkonu do dvou a více etap (najednou lze modelovat 2-3 partie).

Jaká je trvanlivost zákroku

Jednorázovým ošetřením lze odstranit až 3500 - 5000 ml tuku. Odstranění tuků je trvalé,  pokud si pacient udržuje přibližně stejnou váhu. V případě většího zvýšení hmotnosti se může část tuku opět usadit jak v partiích ošetřených, tak v partiích lipolýzou neošetřených.

Tumescentní znecitlivění  

Tumescentní znecitlivění je trend plastické chirurgie, která omezuje zákroky v celkové anestezii.  Zákrok je šetrný bez  nutnosti hospitalizace. Podstatou je napuštění podkoží roztokem s anestetikem, který současně znecitliví tkáň a změkčí tukové buňky tak, aby prošly milimetrovým otvorem odsávací kanyly.

Množství odsátého tuku je omezeno rozsahem partií, v nichž jsou tukové nadbytky. Ideální pro ambulantní liposukci jsou proto tukové polštářky na bříšku, bocích nebo zevních stehnech.

Při zákroku

Při zákroku

Fotogalerie

Liposukce zevních a vnitřních stehen – před a po zákroku Liposukce zevních a vnitřních stehen – před a po zákroku

Liposukce zevních a vnitřních stehen – před a po zákroku

Laserová liposukce břicha - před a po zákroku Laserová liposukce břicha - před a po zákroku

Laserová liposukce břicha - před a po zákroku

Fotogalerie

Liposukce zevních a vnitřních stehen – před a po zákroku Liposukce zevních a vnitřních stehen – před a po zákroku

Liposukce zevních a vnitřních stehen – před a po zákroku

Laserová liposukce břicha - před a po zákroku Laserová liposukce břicha - před a po zákroku

Laserová liposukce břicha - před a po zákroku

Laserová liposukce břicha - před a po zákroku Laserová liposukce břicha - před a po zákroku

Laserová liposukce břicha - před a po zákroku

Laserová liposukce břicha - před a po zákroku Laserová liposukce břicha - před a po zákroku

Laserová liposukce břicha - před a po zákroku

Laserová liposukce břicha - před a po zákroku Laserová liposukce břicha - před a po zákroku

Laserová liposukce břicha - před a po zákroku

Laserová liposukce břicha - před a po zákroku Laserová liposukce břicha - před a po zákroku

Laserová liposukce břicha - před a po zákroku

Laserová liposukce zevních stehen - před a po zákroku Laserová liposukce zevních stehen - před a po zákroku

Laserová liposukce zevních stehen - před a po zákroku

Partie vhodné k odstranění nadbytečného tuku

podbradek

boky

zevní stehna

vnitřní stehna

paže

Laserová liposukce podbradku efektivně odstraní nadbytečný tuk v oblasti podbradku a zároveň zvýrazní kontury obličeje, opticky zúží a prodlouží krk. Zákrok se provádí v lokální anestezii, hned po zákroku se můžete vrátit do práce domů.

U žen jde zpravidla o tukovou tkáň v oblasti pasu a vzadu pod linií podprsenky, zatímco u mužů je toto vyklenutí uloženo zpravidla těsně nad kyčlemi.

Výhoda metody tumescentní liposukce boků je bdělý stav klienta, kterého je možno polohovat podle potřeby a dosažitelnosti odsávané krajiny. Pooperační otok a hojení po liposukci je prakticky shodné s oblastí břicha: citlivost oblasti a někdy mírný otok i po dobu několika měsíců.

Nahromadění tuku je v oblasti zevních stehen, hýždí a vnitřních stehen.

Cílem liposukce v oblasti zevních stehen je dosažení co nejhladšího a nejpřirozenějšího tvaru a kontury postavy při odstranění nadbytečných tukových polštářů. Nejdůležitější nemusí být maximální odstranění tukové tkáně, které může mít za následek nepravidelnosti v této oblasti, ale její tvarování. Výhodou je zde opět místní anestézie s možností polohování klienta v průběhu výkonu.

Hojení a otoky jsou stejného charakteru jako u ostatních partií.

Oblast vnitřních stehen je nejvyhledávanější oblastí ženami, které kromě toho, že si přejí zlepšit esteticky siluetu stehna, si stěžují na nepříjemné pocity, které vznikají třením tukových polštářů v oblasti vnitřních stehen.

Na vnitřních stehnech je jemná tuková tkáň s vazivem, která musí být odstraněna í mikrokanylami, aby nevznikly hluboké kožní nepravidelnosti. Pravidlem při provádění výkonu v oblasti vnitřních stehen je ponechání podkožního tuku v šířce kolem 1cm, aby se zabránilo vzniku vtažených jizev a nepravidelností.

Ženy, jejichž kůže je v oblasti vnitřních stehen hladká, mohou po liposukci očekávat vynikající výsledky. U starších klientek, kde je již kůže zvrásněná či s jizvami povrch nemusí být dokonale hladký, ale zejména v kalhotách bude estetický efekt velmi dobrý.

Liposukce paží přináší při ošetření mikrokanylami výborné výsledky. Ne každý je však vhodným kandidátem. Neovlivní tukové polštáře nad bicepsem a stejně tak nemůže ovlivnit svalstvo paže. Tumescentní liposukcí lze rovněž stáhnout „visící“ kůži s tukovým polštářem, která je dobře patrná při upažení

Na co se ptáte

Před zákrokem

V době zákroku musí být klient v dobrém zdravotním stavu. Před zákrokem se tedy provádí vyšetření k vyloučení komplikací v průběhu liposukce. Jde o základní biochemické testy  krve - glukóza, jaterní testy,  krevní obraz, testy na krvácivost a srážlivost krve. Všechna vyšetření zhodnotí náš lékař několik dní před plánovaným výkonem, aby mohla být eventuálně některá vyšetření opakována nebo doplněna. 

Jakým lékům se vyhnout před zákrokem

Některé léky mají vliv na srážlivost krve a jejich užívání by mohlo vést ke zvýšenému krvácení při zákroku a po něm. Týden před zákrokem LASER Lipo neužívejte preparáty obsahující: Kumariny (Wafrarin), Ibuprofen (Ibalgin, Brufen), Kyselinu acetylsalicylovou (Aspirin, Anopyrin, Godasal, Thomapyrin, apod.), Naproxen (Nalgesin), Vitamin E.

Jak se připravit na laserovou liposukci - laser lipo

V první řadě upozorňujeme na nutnost vyloučit konzumaci alkoholu, cigaret a kofeinu 48 hodin před a nejméně 24 hodin po zákroku. Co se týče jídla, nejezte dva dny před zákrokem těžká, nadýmavá jídla nebo jídla s velkým obsahem vlákniny a vypijte alespoň 2 litry vody denně. V den samotného zákroku nepoužívejte v operovaném místě parfémy, krémy, masti, tělová mléka ani oleje.

Cévní vyšetření před liposukcí

Při liposukci je odsávána část tukové tkáně v podkoží. V rámci operačního zákroku a následného hojení je dočasně zatížena mikrocirkulace (krevní a lymfatický oběh v drobných cévách). Pro zvýšení bezpečnosti, efektivnosti a zajištění výborného výsledku operace je vhodné provést před zákrokem zhodnocení stavu cévního a lymfatického systému. Důležité je zvláště zjištění event. trombofilních faktorů (vrozené či získané pohotovostí) ke zvýšenému srážení krve s možnými následky zánětu žil.

Komplikace liposukce

Vedlejší účinky, tedy ty které zpravidla zákrok doprovází jsou modřiny v místě výkonu, otok a pocit napětí v ošetřené oblasti, tyto projevy postupně odeznívají. Barevné změny mohou nastat narušením spodní vrstvy nebo časným opalováním oblasti.

Ceník zákroků
zpět

Přijďte na nezávaznou konzultaci

Zavolejte nám

606 048 188

Napište nám