Odstranění tetování

Naše klinika provádí odstranění barevného i tmavého tetování a permanentního make-upu nejmodernějším Nd:YAG Q-spínaným laserem Asset. Svěřte se profesionálnímu vybavení a zkušenostem lékařů.

Výhody NdYAG Q-spínaného laseru Quanta

  • odstranění  barevného tetování
  • odstranění  permanentního make-upu
  • minimální riziko jizev
  • rychlé hojení

Jak fungují lasery k odstranění tetování

Nanosekundový laser Q-switch je považován za zlatý standard odstraňování tetování. K rozbití pigmentu je třeba energii zesílit. Představit si lze vodu, která kaskádovitě stéká po řece, pokud je zadržena a pak náhle uvolněna – bude proud mnohem silnější. To je v podstatě princip laseru s Q spínačem.

Laserový záblesk infračerveného světla světla zasáhne tetování na pokožce a způsobí jeho roztříštění. Tím se inkoust rozpadne na menší částečky. Imunitní systém těla se pak pustí do "mopování" drobných částeček inkoustu a vyloučí je jako odpadní produkt.

Jaké lasery používáme k odstranění různých barev tetování

Laser k odstraňování tetování je Q spínaný Nd:Yag má dvě vlnové délky – odstraní více než 95% tetování. Vlnová délka 1064 nm je skvělá pro černou, modrou, tmavě fialovou a další tmavé barvy, vlnová délka 532 nm odstraňuje dobře barvy červené, žluté a oranžové.

Laser Asset je schváleny americkou FDA a má medical CE certifikaci pro tento zákrok. Ke snížení rizika spálení a zmírnění bolesti má automatické chlazení pokožky při každém pulzu.

Jak probíhá hojení po zákroku

Pocit pálení po zákroku může přetrvávat 30 minut až hodinu a mírní se chlazením. Bezprostředně po výkonu je tetování výrazně tmavší barvy, to však je již známka poškození odstraňovaného barviva. Tetováž je zpočátku kryta tenkým obvazem. Je doporučeno nosit volný oděv a oblast nenamáhat. Po zákroku je třeba se vyhýbat přímému slunečnímu záření  a používat silnou fotoprotekci.

Za jak dlouho se tetování odstraní

Pro odstranění běžného amatérského tetování jsou zapotřebí 1-3 ošetření. U profesionálního tetování jsou potřeba 3-4 sezení, v extrémních případech dokonce 6-8 ošetření. Pigmenty vytetovaného motivu se nachází v několika vrstvách pod sebou, a laser je tak musí rozbít postupně. Navíc mezi jednotlivými sezeními je potřeba dodržet pauzu 6 týdnů, aby se organizmus se zákrokem vypořádal.

Co vše odstranění tetování ovlivňuje:

  • velikosti a umístění tetování
  • barva a složení inkoustu - různé barvy absorbují různé vlnové délky světla, poměrně snadno jde odstranit černá, šedá a tmavě modrá, náročnější je odstranění červené, žluté nebo zelené barvy
  • fungování imunitního systému
  • profesionalita provedeného tetování – jsou uložena hlouběji, bývají obtížněji odstranitelná než tetování amatérská

Schéma odstranění tetování

Proč je třeba odstranit tetování certifikovaným laserem

Nejúčinnějším laserem k odstranění tetování jsou v současné době Nd:YAG Q- spínané lasery s více vlnovými délkami. Důležité však je, aby tyto lasery měly dostatečný výkon k odbourání pigmentu. Zákrok nekvalitním laserem je pak potřeba provádět v mnoha sezeních s vysokým rizikem jizvení na základě přehřátí okolní tkáně. Na naší klinice používáme laser Asset s medical CE certifikací a schválený americkou FDA, což je nejvyšší známka kvality laseru.

Z našeho blogu:

O BCD Clinic

Odstranění tetování

Může se stát, že tetování, které jste si vybrali, nedopadlo podle vašich představ, nebo js...

Přečíst více
Odstranění tetování PŘED zákrokem

Odstranění tetování PŘED zákrokem

Odstranění tetování PO zákroku

Odstranění tetování PO zákroku

Fotogalerie

Odstranění tetování před a po zákroku Odstranění tetování před a po zákroku

Odstranění tetování před a po zákroku

Odstranění tetování před a po zákroku Odstranění tetování před a po zákroku

Odstranění tetování před a po zákroku

Fotogalerie

Odstranění tetování před a po zákroku Odstranění tetování před a po zákroku

Odstranění tetování před a po zákroku

Odstranění tetování před a po zákroku Odstranění tetování před a po zákroku

Odstranění tetování před a po zákroku

Odstranění tetování před a po zákroku Odstranění tetování před a po zákroku

Odstranění tetování před a po zákroku

Na co se ptáte

Kdy nejdříve mohu podstoupit zákrok po nezdařeném tetování

Laser je možné aplikovat obvykle nejdříve po 6 – 8 týdnech od zhotovení tetováže.

Kdy uvidím výsledek

Částečný výsledek by měl být viděn již po prvním zákroku po zhojení, tedy asi po 3 týdnech a dále po každém dalším zákroku by mělo být patrno zlepšení.

Jak se starat o oblast po laserovém ošetření

Ošetřenou oblast je nutné udržovat v čistotě a suchu. V průběhu hojení je doporučeno se pouze sprchovat, oblast ošetřovat dle doporučení lékaře. Několik měsíců po zákroku je nezbytné ošetřené místo chránit přípravky s UV filtry.

Budu mít po laserovém odstranění jizvy

V průběhu odstraňování tetování může dojít i k rozrušení vlastního pigmentu, na pokožce se v místě objeví světlými tečkami - hypopigmentacemi.

Určité riziko představuje předčasní vystavení UV záření, v případě fototypů III a IV, sklon ke keloidním jizvám (proto je vhodné provést testovací zákrok). Prevencí jejich vzniku je řádné dodržování domácí péče o ošetřenou oblast.

Kolik ošetření je potřeba k odstranění tetováže

Tetovací barva se nachází v několika vrstvách pod sebou. Laser odstraňuje pigment po jednotlivých vrstvách, proto je zapotřebí ošetření opakovat. Obecně vyžaduje většina profesionálních tetování alespoň 4 – 6 ošetření. U amatérských tetováží a permanentního make-upu je obtížné předem stanovit počet sezení, jelikož nelze odhadnout hloubku, do které byl inkoust aplikován ani množství tetovací barvy. Přesnější odhad bývá možné přesněji stanovit po konzultaci nebo testovacím zákroku.

zpět

Přijďte na nezávaznou konzultaci

Zavolejte nám

606 048 188

Napište nám