Vlasová terapie

Vlasová mezoterapie představuje novou generaci mezoterapie, která pomáhá zastavit vypadávání vlasů, stimuluje jejich růst a současně je posiluje.

Efekt zákroku

 • zastavení nadměrného vypadávání
 • obnova růstu vlasů
 • prevence vypadávání vlasů
 • regenerace poškozených vlasů
 • dodání výživy vlasovým kořínkům

Možnosti terapie

 • Vlasové koktejly
 • Plazmaterapie
 • Kmenové buňky

Jaká je přirozená ztráta vlasů

Zdravé vlasové folikuly produkují vlasy díky intenzivnímu dělení buněk vlasové cibulky. Přirozeně člověk ztratí zhruba 100 vlasů za den. Na jaře a na podzim vlasy ztrácíme více než v jiných ročních obdobích. Hustota vlasů se pohybuje od 180 do 330 vlasů na 1cm2 a je většinou dána geneticky. Rychlost růstu zdravých vlasů se pohybuje průměrně 1 centimetr za měsíc.

Nadměrné vypadávání vlasů postihuje až polovinu populace, kolem 60 % mužů a 30 % žen. Pokud vlasy začnou vypadávat nadměrně, jedná se o tzv. efluvium, vede k prořídnutí vlasů až k plešatosti, tzv. alopecii. Nadměrné vypadávání vlasů může postihovat celou kštici nebo pouze ohraničené okrsky kštice- tzv. alopecia areata.

Rozlišení fází růstu vlasů

Délka růstu vlasů je 3 až 7 let a dělí se na 3 fáze.  Poté se vlas uvolní z vlasového folikulu a vypadne. Trvání jednotlivých fází i počet vlasů je částečně podmíněné geneticky.

Růstová – anagenní fáze – vlas je spojený přímo s folikulem, roste průměrně 1 cm za měsíc. Růstová fáze trvá 2 až 6 let. U zdravého člověka se v anagenní  fázi nachází asi 85 % všech vlasů.

Přechodná – katagenní fáze – poté se folikul začne zmenšovat a vlas se oddělí od spodní části vlasové cibulky, přijde o přísun živin a přestane růst. Katagenní fáze trvá 2 až 3 týdny a nachází se v ní asi 1 % vlasů na hlavě.

Klidová - telogenní fáze – vlasový folikul je neaktivní, pouze regeneruje, vlas neroste. Klidová etapa trvá okolo 3 měsíců nachází se v ní asi 14 % vlasů. V závěru telogenní fáze vstupuje folikul opět do růstové fáze a začínají se znovu vytvářet vlasy. Pokud ještě v tuto chvíli zůstávají na hlavě staré vlasy, nově rostoucí je vytlačí a startuje nový růstový cyklus.

Exogenní fáze (vypadnutí vlasu, též brzký anagen) – po skončení odpočinkové etapy začne z vlasové cibulky růst nový vlas. Odspodu tlačí na předchozí a nakonec způsobí jeho vypadnutí. Tím celý cyklus přejde zpět do anagenní fáze a opakuje se.

Jaké jsou příčiny padání vlasů

 • Hormonální nerovnováha -pokles hladiny estrogenu, poruchy štítné žlázy
 • Androgenní alopecie -  častěji u mužů
 • Nedostatečná výživa – nedostatek železa, zinku, hladovění, neúměrné diety
 • Sezónní vypadávání vlasů – jarní a podzimní efluvium
 • Poškození vlasů – UV paprsky, barvení, mechanická úprava
 • Stres – horečky, emoční stres, vážná zranění, operace
 • Užívání některých léků – hypolipemika, chemoterapie, antidepresiva

Jak léčí mezoterapie padání vlasů

Vlasová mezoterapie funguje na několika úrovních. Jde o cílený miniinvazivní zákrok, který pomáhá zastavit vypadávání vlasů a současně stimulovat jejich další růst a zlepšovat kvalitu vlasů.  Aktivní látky aplikované mikrojehličkami revitalizují vlasové cibulky, zvyšují cirkulaci krve, a tím zlepšují vlasovou pokrývku.

Díky mezoterapii:

 • Vlasové kořínky dostávají potřebnou výživu
 • Zlepšuje se stav pokožky hlavy
 • Vlasy jsou hustší, silnější a lesklejší
 • Pokožka se lépe prokrvuje, což napomáhá k výživě a okysličení buněk

Mezoterapie je účinná proti vypadávání vlasů různého původu, ale nemá vliv na odumřelé folikuly a atrofované, tedy zatuhlé a zmenšené, vlasové cibulky.

Co obsahují séra pro vlasovou mezoterapii

Regenerační léčivé roztoky pro vlasovou mezoterapii obsahují obvykle nezasíťovanou kyselinu hyaluronovou a další účinné přírodní extrakty, které vyživují vlasové folikuly. Jedná se o aktivní komplex minerálů, biotin stimuluje buňky, vitamínů - biotin (vitamín H) ke stimulaci buněk, vitamín E, stopových prvků - selen zinek, jód, aminokyselin s obsahem síry, mastných kyselin, flavonoidů.

Jak probíhá ošetření

Součástí zákroku je konzultace s lékařem ke zjištění příčiny, zhodnocení stupně poškození a následné přípravě koktejlu. Anestetický roztok se aplikuje 20 minut před začátkem ošetření a následně se tenkou jehlou zavádí léčivo do vlasové pokožky. Zákrok trvá 30-60 minut, k dosažení výsledného efektu je většinou zapotřebí 6-8 ošetření. Léčba vlasů plazmaterapií Terapie plazmou bohatou na krevní destičky (PRP) je relativně nová metoda podpory růstu vlasů, které se začala používat i při léčba androgenní alopecie. Metoda spočívá ve vstřikování pacientovy vlastní krevní plazmy bohaté na růstové faktory do vlasové pokožky. Cílem terapie PRP je stimulovat růst vlasů zvýšením průtoku krve a buněčné aktivity ve vlasových folikulech. Samotná plazmaterapie určitě není první volbou v léčbě alopecie.

Rozdíly mezi vypadáváním vlasů u mužů a žen

Příčinou mužské plešatosti tzv. androgenetické alopecie je citlivost vlasů na testosteron. Pokud je množství testosteronu ve vlasových cibulkách zvýšené, vlasy začnou postupně vypadávat. Ubývání vlasů je plíživé, typicky tvorbou tzv. koutů či lysiny na temeni hlavy a je geneticky podmíněné.  

U žen je ztráta vlasů nejčastěji zapříčiněna hormonálními změnami – období puberty, těhotenství nebo menopauzy. Většina žen pociťuje spíše celkové ztenčení vlasů než viditelnou pleš. Ztenčení může nastat na přední, boční nebo horní části hlavy. Během česání a sprchování mohou vlasy také vypadávat ve velkých shlucích.

Difuzní alopecie - nejčastější příčina vypadávání vlasů

Převažující příčinou nadměrného padání vlasů je jejich rychlý přechod do telogenní čili výpadové fáze. Důvodů může být řada – stres, horečnatá onemocnění, náročné operace nebo užívání některých léků. Ztráta vlasů bývá s odstupem dvou až tří měsíců od vyvolávajícího faktoru. Poškození vlasových cibulek bývá jednorázové a většinou dojde k opětovnému zahuštění.

Změny kvality vlasů po padesátce

Ztráta vlasů během menopauzy je důsledkem hormonální nerovnováhy. Díky estrogenu a progesteronu vlasy rostou rychleji a zůstávají na hlavě taky delší dobu. Jakmile ale začnou tyto hormony klesat, vlasy rostou pomaleji a jsou tenčí. Pokles těchto hormonů vyvolává rovněž relativní zvýšení mužských androgenů. Ty snižují aktivitu vlasových folikulů, což vede ke ztrátě vlasů a někdy naopak k růstu chlupů na obličeji. To je důvod, proč se u některých žen v menopauze objeví na obličeji a bradě chloupky.

Pro maximální podporu růstu vlasů je třeba ošetření opakovat

Vzhledem k tomu, že obměna vlasu jde o dlouhodobý fyziologický proces, je třeba dle ošetření opakovat. Procedura se provádí obvykle 1x týdně nebo po 14 dnech, celkem 4–12krát ošetření v závislosti na rozsahu změn, příčině a požadovaném výsledku. Vlasovým cibulkám se tak dostává pravidelná péče, což je pro jejich pozitivní stimulaci klíčové. Viditelné zlepšení pokožky hlavy a vlasů se projeví obvykle po 1-3 měsících.

Из нашего блога:

O BCD Clinic

Menopauza a pleť po padesátce

V období přechodu prochází ženské tělo celou řadou změn.  Včetně pokožky, která vlivem úby...

Читать далее
Vlasová mezoterapie řídnoucí vlasové pěšinky

Vlasová mezoterapie řídnoucí vlasové pěšinky

Vlasová mezoterapie ztráty vlasů koutů, nejčastější typ mužské alopecie

Vlasová mezoterapie ztráty vlasů koutů, nejčastější typ mužské alopecie

Zarůstání vlasové pěšinky po sérii mezoterapií

Zarůstání vlasové pěšinky po sérii mezoterapií

Postupné zahuštění vlasů po léčbě po půl roce

Postupné zahuštění vlasů po léčbě po půl roce

Ložiskové vypadávání vousů- alopecia areata

Ložiskové vypadávání vousů- alopecia areata

назад

Приходите на необязательную консультацию

Позвоните нам

606 048 188

Напишите нам