V červenci a srpnu budeme ordinovat na naší klinice v úterý, středu a čtvrtek. Vaše dotazy zodpovíme každý všední den.

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je speciální, ručně prováděná masáž, která obnovuje a zvyšuje proudění lymfy. Při poruše žil dolních končetin bývá přetížen i lymfatický oběh a otoky nohou se tak zvětšují. Součástí komplexní léčby žil by měla být rovněž manuální lymfodrenáž.

EVA HRUBÁ

Fyzioterapeutka – specialista, školitelka manuálních lymfodrenáží České lymfologické společnosti akreditované MZ ČR .

Co je lymfatický systém

Celý mízní - lymfatický systém je důležitou součástí imunitního a detoxikačního systému, jehož dokonalá funkce je důležitým předpokladem pro zdraví každého člověka. Lymfatické cévy jsou propojeny se žilním systémem, na který se napojuje a odnáší odpadní látky k vylučovacím orgánům. Je-li jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních a mohou vznikat otoky, poklesu elasticity kůže projevující se například celulitidou.

Manuální lymfodrenáž

Fyzioterapeut – specialista pomocí jemné hmatové techniky urychlí proudění lymfy do lymfatických uzlin, aby toxiny nebyly zadržovány. Jemná technika odplaví škodliviny z podkoží a zmírní otoky.

Efekt lymfodrenáže

Lymfodrenáž současně přispívá k detoxikaci organizmu a posílení imunit aktivací lymfocytů. Správná funkce lymfatického (mízního) systému hraje významnou roli pro imunitu. Vhodná je i při celulitidě, při únavě a pocitu těžkých nohou.

Reakce po lymfodrenáži

Účinky po lymfodrenáži jsou individuální. Po absolvování manuálních lymfodrenáží je nutný zvýšený příjem tekutin, protože působí detoxikačně. Současným projevem může být pocit sucha v ústech, někdy ospalost nebo bolest hlavy. Jindy naopak vyvolá zvýšený přísun energie a pocit lehkosti nohou.

Opakování zákroku

K dosažení efektu je doporučena série skládající se kolem deseti procedur. V případě potřeby je možné sérii zopakovat po 2-3 měsících.

Rozdíl mezi manuální a přístrojovou lymfodrenáží

Na rozdíl od přístrojové lymfodrenáže se manuální lymfatická masáž soustředí na problematické oblasti těla, působí přesně na konkrétní místa. Využívá anatomických a fyziologických poznatků o průběhu cév, umístění uzlin. Výsledný efekt, včetně detoxikace organizmu, je mnohem silnější.

Kontraindikace

  • akutní virové či bakteriální onemocnění
  • onkologická onemocnění, která nejsou v remisi
  • akutní žilní onemocnění-trombóza, záněty
  • těhotenství
  • velmi vysoký krevní tlak
  • astma
  • zelený oční zákal
  • otoky způsobené onemocněním srdce, jater, ledvin
  • lupénka
zpět

Přijďte na nezávaznou konzultaci

Zavolejte nám

606 048 188

Napište nám