Jsou potřeba výplně po faceliftingu a minifaceliftingu?

Jsou potřeba výplně po faceliftingu a minifaceliftingu?

Zvažují-li pacienti facelifting nebo mini- facelifting, často se ptají, do jaké míry jim budou odstraněny vrásky, vypnou-li se nosoretní rýhy nebo vyhladí propady pod ústními koutky, tzv. marionety. Cílem plastické operace je vypnutí povolené kůže. Současně se zjemní statické vrásky (nikoliv mimické např.kol očí). Rozsah, hloubka vrásek a kvalita pokožky je rozdílná a proto výsledný efekt je individuální. Současně je důležité zachovat přirozenost vzhledu.

Do mimiky obličejových svalů se při plastické operaci nezasahuje, proto je třeba počítat s tím, že tyto vrásky se opět postupně začnou tvořit či prohlubovat. Je třeba si uvědomit, že vrásky jsou pouze odrazem naší navyklé mimiky a schopnosti kůže tah mimickým svalů více či méně vyrovnávat.

Stejně i nosoretní rýhy probíhající od nosních křídel k ústním koutkům zůstávají v určitém rozsahu vždy. Faceliftingem je můžeme zjemnit a vyhladit, ale nikdy ne odstranit. Rovněž jemné kolmé vrásky na horním a dolním rtu lifting obličeje neodstraní ani neovlivní.


Facelifting

Facelifting je operace, při které se odstraní uvolněná pokožka a obličejové partie se vypnou. Indikací k operaci je výraznější povolení kůže v oblasti obličeje a krku. K faceliftingu bychom měli přistoupit v případě, že pokožka je již výrazněji povolená (nejčastěji to bývá v oblasti tváří v dolní polovině na hraně oblouku dolní čelisti a na krku v oblasti podbradku) a pokud již tkáně mají výrazněji sníženou eleasticitu. Operace se provádí v celkové anestézii.

Mini facelifting

Minifacelifting je moderní, méně invazivní metoda vypnutí dolních partií obličeje, vhodná tam, kde jsou menší známky povolení pokožky dolních kontur. U pacienta se vede drobný řez kolem boltce s odstraněním 2 – 3 cm nadbytečné pokožky. Liposukční kanylou může být odsát podbradek, pokud je potřeba. Vypnutím podkoží a sešitím kůže výkon končí. Postup je podobný, jako při standardním faceliftingu obličeje (vypnutí uvolněné kůže od středu obličeje směrem vzhůru), pouze je menší než u klasického zákroku. Zákrok probíhá pouze v místním znecitlivění, takže pacient odchází zhruba po dvou hodinách do domácí péče. Rekonvalescence trvá obvykle do dvou týdnů.

Tato unikátní operace se provádí hlavně u pacientek a pacientů do padesáti let věku. Další skupinou klientů jsou ti, kterým jejich pracovní a společenské vytížení nedovolí delší absenci.

Co facelifting ovlivní částečně:

Co facelifting neovlivní:

Možnosti řešení:

Co umí kyselina hyaluronová

Vyplnit propadlé nosoretní rýhy a jednotlivé vrásky na horním rtu a kol očí, vyzdvihnout pokleslé koutky i tváře, výplněmi lze mírně přizdvihnout obočí. V počáteční fázi nebo jako prevence „podepřít“ klesající a vadnoucí kontury v obličeji. Výplň jednak působí v obličeji jako mechanická podpora pod vráskami, jednak jako pozitivní metabolický stimul na zvýšení obsahu vody v pokožce, v důsledku čehož vypadá pleť daleko svěžeji.

Má schopnost výrazné hydratace pokožky, čímž pomáhá omladit strukturu pokožky, zjemnění vrásek v rámci mezoterapie.

Naopak výplněmi nelze vyřešit kožní nadbytky, což mají například horní a dolní víčka, a jen obtížně jimi můžete maskovat narušenou konturu dolní čelisti, tzv. „syslíky.“ Tam je ale možné použít jinou miniinvazivní metodu, a to niťový lifting.

Injekční výplně by měl provádět lékař, který má dostatečné zkušenosti v této oblasti.

Ideální efekt výplní

Ten by měl být hlavně přirozený. To znamená, že by neměla být vidět snaha o dosažení omlazení například o dvacet let a nemělo by jít o vyhlazování jakéhokoliv záhybu a vrásky za každou cenu. Výsledek by měl odrážet výraz odpočaté tváře.

Přijďte na nezávaznou konzultaci

Zavolejte nám

606 048 188
244 471 386

Napište nám
Dodržujeme doporučená hygienická opatření pro zdravotnická zařízení v rámci současné epidemiologické situace.