V červenci a srpnu budeme ordinovat na naší klinice v úterý, středu a čtvrtek. Vaše dotazy zodpovíme každý všední den.

Acne treatment

We treat problems with acne using Anti-Acne Program, which includes treatment of inflammatory manifestation, pigmentation and scarring.

From our blog:

O BCD Clinic

Trendy v oblasti estetické medicíny

Jednoznačným trendem v estetické medicíně jsou zákroky, které nabízejí maximální efekt bez...

Read more

What are you asking?

Možnosti léčby akné

Léčba akné zahrnuje lokální terapii, celkovou perorální terapii, chemický peeling, laserové ošetření pleti, u větších jednotlivých jizviček výplně nebo excize, u jizevnatých tváří radiofrekvenční ablativní zákrok nebo frakční CO2 resurfacing.

Lokální terapie akné: zahrnuje přípravky, které otevírají mazové žlázy tak, aby maz mohl odtékat a nehromadil se uvnitř žlázy nebo potlačují bakteriální aktivitu (antibiotické roztoky, retinoidy, benzoyl peroxid, adapalen – Differin).

Celková terapie: závažné formy akné je možno léčit celkově. Antibiotika jsou vhodná pouze na přechodnou dobu a celkově se od této léčby ustupuje. Isotretinoiny – deriváty vitamínu A - jsou určeny pro zánětlivý, rozsáhlý, jizvící průběh akné. Lék je předepsán po důkladné konzultaci s lékařem, užívá se několik měsíců za kontroly krevního obrazu, jaterních testů a hladiny cholesterolu v krvi. Při otěhotnění způsobí isotretinoin závažné poškození plodu, proto je lepší v průběhu terapie užívat antikoncepci. Je třeba sledovat vedlejší účinky terapie, některé (suché rty, loupání kůže, atd.) lze omezit velikostí denní dávky, u závažných je lepší terapii přerušit.

back

Come for consultation

call us

606 048 188

Contact us